Moje konto Moje konto

Pokrzywa fix Kawon

7.99
Dodaj do ulubionych

Na stanie: Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Indeks/kod produktu: 5909990317219

Waga: 0.09 kg

Producent: Kawon

Opis produktu Pokrzywa fix Kawon

Nazwa produktu leczniczego LIŚĆ POKRZYWY URTICAE FOLIUM
Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania w saszetkach
Zawartość opakowania: 30 saszetek 2,0g
Skład: Urticae folium
Wskazania do stosowania: Pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz w łagodnych dolegliwościach reumatycznych.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na liść pokrzywy
Interakcje: Liść pokrzywy może wywierać wpływ na działanie leków przeciwcukrzycowych. U chorych na cukrzycę stosowanie produktu należy skonsultować z lekarzem.
Działania niepożądane: Po przyjęciu naparu z liści pokrzywy mogą wystąpić łagodne dolegliwości żołądkowo­ jelitowe oraz w rzadkich przypadkach reakcje alergiczne objawiające się swędzeniem, wysypką, pokrzywką. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek  objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.
Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.
Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania pokrzywy w okresie ciąży i karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.
Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Dotychczas nie stwierdzono
Sposób stosowania i droga podania : Jedną torebkę liścia pokrzywy (2g) zalać 3/4 szklanki (150 ml) wrzącej wody. Pozostawić na 10 minut. Pić 4 razy dziennie po 3/4 szklanki naparu. Stosować zawsze świeży napar.
Środki ostrożności dotyczące stosowania: Nie zaleca się stosowania naparu w liści pokrzywy u dzieci poniżej 12 roku. Nie stosować w przypadku obrzęków spowodowanych ograniczeniem czynności serca i nerek. Jeśli objawy choroby nasilą się lub nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem.
Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. do 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.
Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty
 
Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr R/3172
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
:

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl