Moje konto Moje konto

Dlaczego warto skorzystać z usług dietetyka?

dieteyk.jpg 

 

Dlaczego warto skorzystać z usług dietetyka?

Dietetyk najczęściej postrzegany jest jako osoba zajmująca się pomocą w odchudzaniu, oczywiście jest to prawda, jednak warto pamiętać, że zadaniem dietetyka jest również prowadzenie profilaktyki chorób dietozależnych, wspieranie leczenia różnych jednostek chorobowych odpowiednio zbilansowaną dietą, edukowanie w zakresie zdrowego odżywiania. Jeśli zastanawiasz się czy wizyta u dietetyka jest Ci potrzebna, co zyskasz dzięki takiej konsultacji, zapoznaj się z poniższymi punktami.

1. Będziesz mieć pewność, że przygotowane zalecenia żywieniowe są odpowiednie dla Ciebie

W dzisiejszych czasach informacje na temat zdrowego odżywiania można znaleźć niemal wszędzie, w internecie, prasie, telewizji, książkach, niestety nie zawsze są one zgodne z prawdą. Bez wątpienia można natknąć się na rzetelne porady, jednak odniesione są do ogółu populacji. Natomiast dietetyk przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad na podstawie którego dopasuje zalecenia żywieniowe biorąc pod uwagę stan zdrowia (zdiagnozowane choroby, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, przebyte operacje) wykonywaną pracę, poziom aktywności fizycznej, indywidualne preferencje oraz oczekiwania, podsumowując spojrzy na Ciebie holistycznie np. jeśli celem wizyty będzie utrata masy ciała układając jadłospis specjalista nie skupi się tylko na liczbie kalorii, dodatkowo weźmie pod uwagę jednostki chorobowe z którymi być może się borykasz, styl życia.

2. Wypracujesz zdrowe nawyki żywieniowe, które nie znikną po zakończeniu współpracy/ stosowania jadłospisu.

Wiele osób zna podstawowe zasady zdrowego odżywiania, pomimo tego nie udaje im się wcielić w życie tych reguł na dłużej. Podczas konsultacji nauczysz się jak stopniowo zastępować stare przyzwyczajenia nowymi dobrymi nawykami. To jeden z najważniejszych elementów całej dietoterapii, dzięki któremu po zakończonej współpracy utrzymasz jej efekt.

3. Otrzymasz jadłospis dopasowany do Twoich potrzeb

Dietetyk ułoży zbilansowany jadłospis, który będzie odpowiadał Twoim potrzebą biorąc pod uwagę nie tylko stan zdrowia, ale także wykonywaną pracę, godziny w których możesz przyjmować posiłki, ilość czasu przeznaczoną na ich przygotowanie, ponadto uwzględni umiejętności i preferencje kulinarne. Znacznie łatwiej trzymać się jadłospisu, w którym nie ma nielubianych przez nas produktów.

4. Otrzymasz wsparcie i zastrzyk motywacji

Spotkania pomogą utrzymać motywację i rozwiązywać napotkane problemy podczas stosowania diety. Bardzo często zdarza się, że trzeba modyfikować jadłospis w trakcie jego stosowania, bo np. znudziło się jakieś danie, zmieniła sytuacja życiowa. Wprowadzona korekta pozwoli na kontynuowanie diety.

5. Zaoszczędzisz czas

Od dietetyka otrzymasz zalecenia żywieniowe, jadłospis wraz z przepisami, listą zakupów. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, który zostałby przeznaczony na poszukiwanie idealnego planu żywieniowego, rozmyślaniu jak wykonać daną potrawę, co i w jakiej ilości kupić.

Autor: mgr. dietetyki Aleksandra BąkStosowanie większości planów żywieniowych znalezionych w internecie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli masz już za sobą nieudane próby zmiany dotychczasowego żywienia, cierpisz na choroby, rozważ skorzystanie z porady dietetyka.

 

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl