Moje konto Moje konto

Bariso

Bariso - kawy o niezapomnianym aromacie!

Tajemnicą dobrej kawy jest przede wszystkim surowiec wysokiej jakości i na tym skupia się producent kaw Bariso. Misją tej polskiej marki jest dostarczanie najlepszych odmian kawy świeżo palonej i pełnej aromatu, tak aby każda filiżanka była niezapomnianą chwilą przyjemności.

Kawy Bariso są tworzone z ziaren gatunku Arabica uprawianej w Brazylii  i odmiany Robusta, która pochodzi z Indii. Starannie wybrane ziarna stanowią podstawę jakości kaw Bariso, które trafiają do konsumenta.

Arabica to kawa wysokogatunkowa, o podłużnych nasionach, niskiej kwasowości, słodkim i przyjemnym smaku. W palarni kawy Bariso wykorzystywane są dwie odmiany brazylijskiej Arabica: Yellow Bourbon oraz Santos. Obie pochodzą z Brazylii, jednak różnią się regionem uprawy. 

Yellow Bourbon to wyjątkowa odmiana która rośnie w terenie górzystym na wysokościach 900-1300 m n.p.m. Trudne warunki klimatyczne sprawiają, że Arabica Yellow Bourbon ma wyjątkowe walory smakowe. Owoce tej odmiany są zbierane ręcznie, a następnie poddawane są wyjątkowej metodzie obróbki. Najpierw usuwana jest skórka owoców kawy, a następnie nasiona suszone są na słońcu razem z miąższem, co wpływa na ich niepowtarzalny aromat. Arabica Yellow Bourbon ma smak delikatny i kremowy, posiada wyczuwalne nuty czekolady, orzechów, migdałów i wiśni.

Arabica Santos to z kolei odmiana kawy, która rośnie na niższych wysokościach od 200-800 m n.p.m. Dojrzałe owoce poddawane są obróbce “na sucho”, co oznacza,że całe owoce są suszone na słońcu przez kilka dni, aż miąższ samoistnie zacznie odchodzić od nasion. Następnie nasiona oczyszcza się z miąższu i suszy ponownie na słońcu. Napar z odmiany Santos charakteryzuje się niską kwasowością, i mocno owocowym walorem smakowym.

Robusta, która trafia do palarni kawy Bariso to odmiana pochodząca z Indii, gdzie jest uprawiana na wysokościach 500-1000 m n.p.m. Nasiona odmiany Robusta mają okrągły kształt, są bogatsze w kofeinę niż Arabica i mają nieco więcej goryczy w smaku. Duża zawartość kofeiny w nasionach Robusta zapewnia mocniejszy efekt pobudzający.

Kawy Bariso to przede wszystkim szeroka oferta i wyjątkowy aromat. Wykorzystanie wysokogatunkowych odmian kawy, a także palenie ziaren bezpośrednio u producenta w Polsce, sprawia że do klienta dociera najwyższej jakości produkt. Kawy Bariso to zarówno kawy bez domieszek, kawy w całych ziarnach, jak i kawy zmielone, a także cała gama kaw aromatyzowanych. 

 

Apetyczne kawy Bariso spełnią oczekiwania największych smakoszy!

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl