Moje konto Moje konto

Ekologiczne Środki Czystości BIO

1 2 3 4

Ekologiczne środki czystości to produkty powstałe na bazie naturalnych składników. Szeroki asortyment naszego sklepu zachęca swoich klientów, aby pozbyli się chemicznych, często toksycznych dla zdrowia preparatów na rzecz BIO mieszanek. Chcąc zadbać o codzienny porządek w naszych domach, warto zainteresować się ekologicznymi środkami czystości. Ciekawym i rekomendowanym artykułem są już wcześniej wspomniane orzechy piorące. Woreczki pakowane są w dwóch wariantach wagowych - w swoim składzie zawierają owoce drzew Sapindus. W ich składzie występują surfaktanty, które obecne są również w mydłach. Orzechy piorące wykorzystywane były przez rdzenną ludność z okolic Azji i Ameryki. Z kolei w przypadku trudności z usuwaniem kamienia, dobry, rozwiązaniem będzie zastosowanie naturalnego płynu „Laveco”. Kompozycja składa się głównie z kwasu mlekowego i biosurfaktantów. Po aplikacji preparatu i odczekaniu kilku minut, płyn widocznie usuwa kamień bez zbędnego czyszczenia. Nadaje się do stosowania przy widocznych zabrudzeniach kabin prysznicowych, brodzików, czy płytek.

Jakie ekologiczne środki czystości wybrać?

 

Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie naturalnego nabłyszczacza do zmywarek „Ecover”. Ta opatentowana receptura umożliwia w przyjazny dla środowiska sposób usunięcie smug i zabrudzeń ze szkła oraz pozostałych naczyń. W jego składzie znajdziemy wodę, alkohol i kwasek cytrynowy. To prosty, ale skuteczny produkt do stosowania we wszystkich modelach zmywarek. Równie potrzebnym płynem do codziennego stosowania, szczególnie w okresie letnim, jest liquid do mycia owoców i warzyw. Ten ekologiczny środek czystości w naturalny sposób usuwa szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje z pożywienia. Wykazuje działanie antybakteryjne. Występujący w płynie olejek ze słodkiej pomarańczy usuwa wosk, który często obecny jest na jabłkach. Plusem jest, że nie podrażnia skóry i jest niezwykle wydajny. Wystarczy zastosować parę kropel, aby „wykąpać” wszelkie owoce lub warzywa. Umyte produkty należy dokładnie opłukać i wysuszyć. Po wykonanej procedurze można bezpiecznie przygotowywać posiłek.

Zwracaj uwagę na skład i realne obietnice producentów przy wyborze ekologicznych środków czystości 

 

 

Na półkach sklepowych nie brakuje produktów, które jedynie z nazwy mogą być mianowane ekologicznymi środkami czystości. Producenci coraz chętniej wykorzystują te określenia, ponieważ konsumenci coraz szerzej budują swoją świadomość w zakresie bycia eko. Ważne jest jednak, aby obietnice na etykiecie miały swoje pokrycie w składzie produktu. Ekologiczne środki czystości będą charakteryzowały się krótkim wyliczeniem składników, brakiem konserwantów, sztucznych barwników czy chemicznych dodatków, które mają wzbogacić ich zapach. W naszej ofercie znajdziesz preparaty, które mają naturalny skład i świetnie sprawdzają się przy czyszczeniu różnych powierzchni. Gwarantują porządek w kuchni, łazience, w przestrzeniach biurowych. Są bezpieczne dla środowiska, człowieka i zwierząt domowych. Środki do prania możesz wykorzystywać do produktów dziecięcych i ubranek najmłodszych. Są bezpieczne dla delikatnej skóry maluchów, nie powodują podrażnień, a jednocześnie sprawiają, że wszelkie zabrudzenia pozostają usunięte. 

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl