Moje konto Moje konto

Miody Dworskie

Miody Dworskie - wyborny smak podkarpackich miodów!

Miody Dworskie to rodzinne gospodarstwo pszczelarskie z tradycją. Miody Dworskie działają jako pasieka od 1963 roku. Czyste tereny województwa podkarpackiego, wielopokoleniowa tradycja i wiedza ugruntowana doświadczeniem sprawiają, że każdy słoik miodu z tej pasieki to prawdziwa esencja natury!

Szczęśliwe pszczoły z pasieki Miody Dworskie

Piękne rozległe łąki Podkarpacia, podzielone leśnymi kompleksami to idealne warunki do założenia szczęśliwych pszczelich siedzib. Właśnie w takich uroczych okolicznościach pszczelarz w 3 pokoleniu - Jan Ożóg posadowił swoją pasiekę. Okolica obfituje w rośliny miododajne, a rodzina pszczelarzy dla uszczęśliwienia swoich pszczół zasadziła pokaźną plantację kwiatów lawendy. Ule stoją otoczone kwiatami dzikiego ślazu i roślin łąkowych. A dopełniłem pszczelej radości jest bliskie sąsiedztwo zespołu pałacowo - parkowego Kellermanów otoczonego aleją akacji. Nie bez powodu Pszczoły z Miodów Dworskich są szczęśliwe!

Pasieka Miody Dworskie - miody po które chcesz wrócić!

W ofercie Miodów Dworskich znajduje się kilkanaście pozycji miodów w tym te najpopularniejsze Miód lipowy, Miód z terenów leśnych, Miód Wielokwiatowy majowy czy Miód ze spadzi leśnej. Pośród aromatycznych produktów tej pasieki znajdziecie również takie rarytasy jak Miód gryczany, Miód nawłociowy lub Miód wrzosowy. Nie może zabraknąć także miodów o delikatnej konsystencji - Miodu rzepakowego lub Miodu akacjowego. Miody są przelane do szklanych słoików w dwóch gramaturach: 1kg i 380g. Większość miodów w niedługim okresie od przelania ulega krystalizacji. Jest to naturalny proces, który świadczy o jego 100% naturalnym składzie. W zależności od rodzaju rośliny miody mogą różnić się kolorem, smakiem, a także wyglądem powstających w słoju kryształków. Nie ma to jednak wpływu na smak i właściwości prozdrowotne miodów. Dopełnieniem oferty Miodów Dworskich jest Pierzga pszczela i Kit pszczeli.

Jak spożywać i przechowywać miód - 5 podstawowych informacji.

Miodów nie powinno się przechowywać w lodówce, wystarczy temperatura pokojowa. Najlepiej również nie podgrzewać miodu powyżej 40 stopni C, ponieważ straci swoje właściwości lecznicze.

Miód zachowuje swoje najlepsze właściwości przez około dwa lata, dlatego najlepiej spożyć go w tym terminie.

Skrystalizowany miód można ponownie doprowadzić do stanu płynnego, jeśli w kąpieli wodnej podgrzeje się go to temeperatury poniżej 40 stopni C. wtedy zmieni postać na płynną, ale nie utraci cennych właściwości.

Miód należy nabierać zawsze czystą łyżeczką lub nożem, aby nie wprowadzić do słoika resztek innych pokarmów. Wtedy nasz ulubiony produkt dłużej zachowa świeżość.

Miody można łączyć z sokiem z cytryny, imbirem i letnimi naparami ziołowym, aby w pełni wykorzystać ich aktywność biologiczną.

 

Smacznego!

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl