Moje konto Moje konto

Suplementacja prozdrowotna

rsz_suplementacja_prozdrowotna.jpg 

Suplementacja prozdrowotna 

Czy warto wprowadzić do swojej diety suplementy? Oczywiście, jest to indywidualna potrzeba organizmu i nie wszyscy wymagają takiego uzupełnienia diety. Aby właściwie dobrać suplementację należy przeanalizować nie tylko sposób żywienia, ale również codzienną aktywność, tryb życia i stan zdrowia. Najczęściej po dodatkową suplementację sięgają osoby narażone na niedobory witamin i minerałów w codziennej diecie, aktywne fizycznie, a także przemęczone i obciążone nadmiernym stresem. Ważne jest, aby suplementację traktować jako uzupełnienie diety w składniki prozdrowotne. Suplementy diety nie mogą zastąpić leczenia, ani zbilansowanego żywienia.

Suplementy diety w sklepie zielarskim

W sklepie zielarsko - medycznym, dział profilaktyki zdrowia stanowi dużą grupę produktów. Znajdują się w niej zarówno herbaty ziołowe, jak i suplementy diety w postaci kropli lub kapsułek. Najczęściej wybierane są suplementy diety zawierające substancje odżywcze, np. aminokwasy, witaminy, minerały, czy kwasy Omega 3-6-9. Ponadto w suplementach diety mogą znajdować się maceraty, ekstrakty lub proszki otrzymane z ziół krajowych lub zagranicznych. W postaci suplementów mogą występować  oleje roślinne tłoczone na zimno dostępne w formie płynnej lub w wygodnych do połknięcia kapsułkach. Ważną grupą suplementów diety są minerały i elektrolity polecane szczególnie osobom aktywnym fizycznie oraz zmęczonym i w trakcie rekonwalescencji. Bezpieczna suplementacja ułatwiająca odchudzanie to szeroka gama preparatów, w której znajdują się składniki regulujące metabolizm cukrów i tłuszczu, stymulujące pracę jelit, lub przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego i NFZ co 3 dorosły Polak ma nadwagę, a co 4 jest otyły, dlatego zainteresowanie tą grupa produktów stale rośnie [1].

Jak skutecznie zrzucić nadmierne kilogramy?

Proces odchudzania jest na ogół dużym wyzwaniem w naszych czasach. Nieregularne posiłki, zaburzony rytm dnia i nocy, stres, zaburzenia emocjonalne, brak aktywności fizycznej, a nawet niektóre leki mogą sprzyjać powstawaniu nadwagi lub otyłości. Do bezpiecznego i skutecznego odchudzania najlepiej przystąpić po opieką dietetyka, który ustali właściwą dietę dopasowaną do możliwości i stanu zdrowia. Umiarkowana aktywność fizyczna, np. spacery, joga lub taniec poprawiają metabolizm i wpływają korzystnie na regulację wagi ciała. Ważną rolę w zmniejszeniu nadwagi.odgrywają probiotyki [2]. Zdrowa flora jelitowa odpowiada za przyswajanie składników aktywnych, redukcję stanów zapalnych i właściwy poziom cholesterolu. Właściwie dobrane bezpieczne suplementy diety mogą uzupełnić kurację odchudzającą w składniki przyspieszające proces odchudzania.

Suplementy na odchudzanie - jak dobrać najskuteczniejszy produkt?

Skuteczność stosowania suplementów diety w odchudzaniu zależy w dużej mierze od analizy nawyków żywieniowych i trybu życia. Preparaty ziołowe regulujące metabolizm cukrów, sprawdzą się u osób posiadających dietę zasobną w węglowodany. W tej grupie suplementów znajdują się wyciągi z liści morwy białej, owoców berberysu czy kory cynamonu. Suplementy na odchudzanie zawierające błonnik, inulinę lub chitosan wspierają pracę jelit i ograniczają wchłanianie tłuszczów. Natomiast naturalne termogeniki przyspieszają metabolizm i ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej. W takich produktach stosuje się wyciąg z papryczek chili, liści zielonej herbaty, czy nasion zielonej kawy. Łupina babki jajowatej, błonnik witalny i preparaty zawierające chrom, są pomocne w diecie osób skłonnych do podjadania między posiłkami. Aby zadbać o właściwą kondycję flory jelitowej, zalecane są suplementy diety zawierające probiotyk w postaci płynnej lub kapsułek. Szeroką gamę probiotyków zawierających Lactobacillus acidophilus szczep Narine oferuje Narum.

Wybierając suplementy na odchudzanie skorzystaj z pomocy naszego wykwalifikowanego personelu!

Bezpieczna suplementacja - kto i kiedy może bezpiecznie stosować suplementy diety?

Suplementy diety to produkty w postaci herbaty, płynu lub kapsułek, skomponowane w celu uzupełnienia diety w dodatkowe składniki. Najczęściej polecane są dorosłym osobom zdrowym, chyba że producent umieszcza dodatkowa informację, dotyczącą zastosowania suplementów poniżej 12 roku życia. W przypadku bezpiecznej suplementacji witamin i minerałów zaleca się najpierw wykonać badania potwierdzające niedobór tych składników w organizmie. Należy pamiętać, że składniki aktywne zawarte w suplementach mogą wchodzić w interakcje z substancjami leczniczymi. Z tego powodu, osoby obciążone chorobami, przed rozpoczęciem suplementacji powinny upewnić się, co do bezpieczeństwa stosowania suplementów w połączeniu z lekami. Suplementy nie mogą być traktowane jako zamiennik pełnowartościowej diety, a podstawą do zachowania dobrej kondycji jest zdrowy tryb życia.

 

Szeroką ofertę suplementów diety znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

 

[1]. https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/otylosc-choroba-wagi-ciezkiej,7355.html

[2]. L Ostrowska, J Smarkusz - Forum Zaburzeń Metabolicznych, 2016

 

 

 

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl