Moje konto Moje konto

Ból kolana – krem, maść, żel?

 rsz_1bol_kolana.jpg

Ból kolana – krem, maść, żel?

Dolegliwości bólowe narządu ruchu, w tym kolan mogą wynikać z różnych przyczyn. Najczęściej związane są z przeciążeniem mięśni lub ścięgien, bądź są spowodowane chorobami stawów. Zmagając się z bólem kończyn niezwykle ważna jest diagnostyka, która pozwoli określić źródło problemu. Znając przyczynę bólu kolan można skutecznie dobrać naturalny preparat, sprzyjający regeneracji stawów. Żel, olejek, maść przeciwbólowa lub maść przeciwzapalna na stawy przeznaczone są do użytku zewnętrznego w przypadku bólu kolan.

Przyczyny bólu kolan, kiedy stawy odmawiają posłuszeństwa?

Częstym powodem bólu w okolicy kolan mogą być przeciążenia w związku z wykonywaną pracą, lub nadmiernym wysiłkiem. Kontuzja bądź uraz mogą spowodować obrzęk w okolicy stawu kolanowego, któremu towarzyszy ból i dyskomfort. Długotrwałe bóle kolan mogą być objawem zmian chorobowych w obrębie stawu, na przykład artretyzmu lub reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). Zarówno urazy, jak i choroby zwyrodnieniowe oraz zapalne stawów, wymagają długotrwałej terapii prowadzonej pod opieką lekarza specjalisty. Preparaty naturalne w postaci olejków, maści, kremów lub żeli mogą stanowić uzupełnienie kuracji leczniczej.

Maść przeciwbólowa czy maść przeciwzapalna na stawy? Jaką formę produktu wybrać do pielęgnacji stawów?

Pośród preparatów stosowanych miejscowo na skórę wymienia się maści, kremy, żele i oliwki. Różnią się one składem, konsystencją, czasem uwalniania substancji leczniczych oraz oddziaływaniem na powierzchnię skóry. Maść przeciwbólowa lub przeciwzapalna jest produktem o tłustej, hydrofobowej konsystencji. Preparaty maściowe pozostają długo na powierzchni skóry, zabezpieczają ją przed nadmiernym wysuszeniem, a zawarte w niej substancje lecznicze uwalniają się stopniowo. Kremy mają emulsyjną strukturę, bez trudności się je rozsmarowuje, nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze i szybko uwalniają substancje lecznicze. Żele to produkty o hydrofilowej, wodnistej konsystencji. Łatwo ulegają resorpcji, dzięki czemu przynoszą szybki efekt przeciwbólowy. Oliwy do masażu to najczęściej maceraty ziołowe w naturalnych olejach. Podobnie jak maści mają konsystencję tłustą, ale płynną. Ułatwia to ich rozprowadzanie na dużych powierzchniach ciała i zabezpiecza skórę przed utratą wody.

Naturalne sposoby na na ból kolana - jakie zioła pomagają na stawy?

Składniki ziołowe i mineralne stanowią częsty składnik maści, kremów lub żeli polecanych do stosowania w przypadku bólu kolan. Najczęstszym wyborem w takiej sytuacji jest maść przeciwbólowa. Skład maści jest wzbogacany o ziołowe wyciągi z konopii siewnych, żywokostu, hakorośli rozesłanej oraz olejki eteryczne: goździkowy, kamforowy lub mentolowy. Maść przeciwzapalna na stawy dostarcza składników łagodzących zmiany zapalne, np. wyciąg z siedmiopalecznika błotnego, imbiru, rozmarynu czy dziurawca. Żele polecane na złagodzenie uczucia dyskomfortu w obrębie stawów często zawierają roztwory mineralne siarki lub mumio, a także wyciągi ziołowe o działaniu przeciwobrzękowym z arniki, kasztanowca lub miłorzębu japońskiego.

 

Naturalne kuracje na regenerację stawów możesz wspomagać uzupełniając dietę w  kolagen i chondroitynę. Natomiast herbaty ziołowe zawierające korę wierzby i imbir pomogą złagodzić stany zapalne w obrębie stawów.

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl